Mladší přípravka na druhém turnaji okresní soutěže ve Štítné.
Ve Štítné nad Vláří se v sobotu 19. září uskutečnil další turnaj okresní soutěže mladších přípravek.
Náš tým na něm posílila spousta nových nadějných fotbalistů – Tobiáš Táborský, Víťa Šobáň, Kryštof Janošík, Denis Sporek a také pouze pětiletýAdam Křivda. Spolu s oporami týmu Tomem Matyščákem, Dankem Kačorem, Davidem Řepou, Jakubem Macháčem a Šimonem Křivdou, Víťou Bařinkou, Danem Janáčem a Matějem Žákem jsme konečně přijeli v pěkném počtu, jak se na fotbalový tým sluší a patří.
Na průběhu všech tří zápasů byla nesehranost všech hráčů znát, ale ani v jednom z nich jsme herně zcela nepropadli. Se silnou Bylnicí se nám nepodařilo vstřelit ani jeden gól a družstvu Štítné jsme smolně o gól podlehli. Nad Horní Lhotou se nám ale zvítězit podařilo.
Pozitiv po dnešním turnaji je dost. V individuálních výkonech bych po dnešku ocenil tradičně nebojácný výkon Kuby Macháče a benjamínka Adama Křivdy a fyzickou připravenost jeho staršího bráchy Šimona. Také chválím Denise Sporka za poctivou práci v obraně. Pochvalu zaslouží ale všichni hráči, kteří do Štítné dorazili. Nejlepší zprávou ale je, že se kluci dokážou navzájem povzbudit a začínají tvořit perfektní partu. Budu si jen přát, abychom se v takové sestavě představili i za 14 dní v Bylnici.
J. Dohnal
Vydařený úvodní turnaj okresní soutěže mladších přípravek
Úvodní turnaj okresní soutěže mladších přípravek v Horní Lhotě, konaný v sobotu 5. 9. 2020, nabídl skvělou příležitost poměřit síly s okolními oddíly přihlášenými do této soutěže (TJ Štítná, FC Bylnice, TJ Horní Lhota).
Všechny tři zápasy hrané na 2 x 15 minut prověřily fotbalové schopnosti a kondici našich „sedmi statečných“, kteří se turnaje zúčastnili.
Nejdříve jsme narazili na mnohem vyspělejší mužstvo FC Bylnice, které si v úvodním poločasu vypracovalo několikabrankový náskok, který s přehledem do konce zápasu ubránilo. Všichni pozorní fanoušci si ale všimli velkého zlepšení v herním projevu našeho týmu v druhém poločasu na všech postech, což vyústilo i v několik vstřelených branek našeho nejproduktivnějšího útočníka – Toma Matyščáka.
Do druhého zápasu s celkem Družstevníku Štítná jsme vstupovali jako outsideři, což ale naši kluci odmítli od úvodního hvizdu akceptovat. Následovala téměř epická bitva, kdy jsme především nezměrnou bojovností a nasazením předčili vzrůstem vyspělejší hráče Štítné a do půlky jim nasázeli šest branek. Ve stejném pekelném tempu jsme dokázali hrát i druhý poločas a po zásluze odešli z tohoto památného zápasu jako vítězové.
Poslední „mač“ dopoledního miniturnaje s domácím celkem Dolní Lhoty již náš rozjetý celek nezaskočil, i když mnoho kvality do hry nepřinesl. Góly Toma Matyščáka, Davida Řepy i s chutí hrajícího beka Matěje Žáka jsme si připsali druhou výhru.
Velkou pochvalu zasluhují naše týmové opory Tom Matyščák a David Řepa, které v turnaji střelecky excelovali a navíc dokázali občas vypomoct i naší přetížené obraně. Obrovským překvapením byl výkon našich nových posil – Matěje Žáka a Danka Janáče, pro které to bylo první fotbalové vystoupení vůbec. Na postu obránců plnili skvěle své povinnosti a v našem nově vznikajícím družstvu si vydobyli respekt a uznání.
V neposlední řadě musím moc pochválit i fotbalového univerzála – Víťu Bařinku, který přes delší zdravotní výpadek patřil k našim fyzicky nejdisponovanějším hráčům.
Slova chvály patří útočně laděnému borci Kubovi Macháčovi, kterému úvodní turnaj skvěle vyšel a svou bojovností strhl náš tým k vynikajícím výkonům a brankaři Danu Kačorovi, který podržel náš tým v těžkých situacích a sám dokázal založit i několik gólových akcí.
Přeji si, aby se našemu týmu takto dařilo i v dalších utkáních, ve kterých, jak všichni doufáme, představíme další skvělé mladé hráče.